Kategorie
Przewozy międzynarodowe

Jak dojechać do Niemiec?

Już od lat nasi rodacy często wyjeżdżają do Niemiec. Nieraz zmuszeni są warunkami ekonomicznymi i wyruszają za zachodnią granicę, by pracować; innym znów razem chcą raczej poznać atrakcje turystyczne, których przecież w tym kraju nie brakuje (cechuje się rozbudowaną infrastrukturą turystyczną).

Decydując się na wyjazd, należy wybrać środek transportu. Wśród dostępnych możliwości na uwagę zasługuje przewóz busem. Zobaczmy, jak można nim dojechać do Niemiec.

Trasy do Niemiec

Przewoźnicy oferują codzinenne przejazdy, dzięki czemu łatwiej wybrać optymalny termin podróży. Klienci nie muszą się troszczyć o jej przebieg, bo tym zajmują się firma przewozowa i doświadczony kierowca. Podróżni często decydują się na usługę door to door, czyli przejazd – tłumacząc dosłownie – od drzwi pod drzwi. Podajesz adres wyjazdu i miejsce, w które chcesz dotrzeć.  Zamawiasz kurs przez internet bądź telefonicznie, zatem nie musisz nawet wychodzić z domu. Resztą zajmuje się przewoźnik. Ty w tym czasie rozsiadasz się wygodnie na siedzisku i korzystając z sieci wi-fi, miło spędzasz czas.

Busy, co istotne, kursują przez całe Niemcy i wyjeżdżają z różnych regionów Polski. Najdogodniejsze trasy, co zrozumiałe, wiodą z zachodnich i południowo-zachodnich obszarów ojczyzny. Do Berlina jest najbliżej z Wielkopolski – autem można dojechać w niecałe dwie godziny. Ze Śląska natomiast bliżej do południowych Niemiec, na przykład Bawarii. To największy i najprężniej się rozwijający land w kraju zachodniego sąsiada. Często najkorzystniej jechać przez Czechy (np. Pragę czy Pilzno). Zdecydowanie dalej jest – skądkolwiek byśmy jechali – do wschodnich terenów. A to właśnie w pobliżu granicy z Belgią i Holandią znajdują się tak często odwiedzane miasta jak Dortmund, Essen Bonn, Kolonia, Münzer czy Düsseldorf. W przypadku tych dalszych wojaży szczególnie ważne jest, by spędzić podróż w wygodnych, klimatyzowanych busach.

Przeważnie Polacy wyjeżdżają do Niemiec, aby pracować. Przy czym nie są odosobnione przypadki, że cel wyprawy jest inny. Chodzić może na przykład o aspekt turystyczny. Wtedy warto odwiedzić choćby Drezno. Wśród licznych zabytków są i takie, które noszą herb Rzeczypospolitej! Do tego miasta, które szybko powstało z gruzów po bombardowaniu sił alianckich, również dotrzemy minibusem bądź autokarem. Niektórzy, zwłaszcza fani pociągów, wybierają połączenie kolejowe. Najpierw należy dotrzeć do Zgorzelca, by stamtąd obrać bezpośredni kurs do stolicy Saksonii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.