Kategorie
Przewozy międzynarodowe

Jak dojechać do Holandii?

Holandia nie znika z mapy celów naszych podróży. Już od lat kierujemy się do Niderlandów w celach ekonomicznych. Wielu z nas zostaje tam na dłużej, choć wciąż regularnie pokonuje trasę z Holandii do Polski i w odwrotnym kierunku. Jest przynajmniej kilka sposobów pokonania tej dość długiej drogi. Jednym z preferowanych jest przejazd busem. Dlaczego warto się na niego zdecydować i jak najlepiej dojechać do Holandii? 

Trasy do Holandii

Codziennie można ujrzeć busy kursujące z Polski do Holandii. Łatwo więc zaplanować wyjazd. Zdecydowanie rzadziej latają samoloty, poza tym przeloty są zwykle droższe. Decydując się na lot, trzeba jeszcze dotrzeć na lotnisko, a to nie jest zawsze takie proste. Tymczasem busy wyjeżdżają z rozmaitych miejsc w naszym kraju. Najczęściej z miast i miasteczek zachodniej i południowo-zachodniej Polski, w końcu z tych regionów jest najbliżej do Niderlandów. Ciekawą i chętnie wybieraną usługę stanowi przewóz osoby z adresu na adres. Kurs rezerwuje się przez Internet lub telefonicznie. Wtedy też podaje się miejsce, dokąd ma podjechać kierowca oraz punkt docelowy wyprawy. Pozostałe kwestie pozostają zaś na barkach firmy przewozowej.

Busem często udamy się do wszystkich niderlandzkich miejscowości. Dokądkolwiek byśmy się nie wybrali, najkrótsze drogi wiodą przez terytorium naszego zachodniego sąsiada. Różnią się one między sobą – zależnie od tego, z którego wyjeżdżamy województwa. Najbliżej do Holandii z województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Zależnie skąd się wyjeżdża – trasa prowadzona jest nieco inaczej. Na jej kształt wpływa także to, skąd są zabierani pasażerowie.

 
Większość prężnych miast w Holandii położona jest bliżej Morza Północnego niż granicy z Niemcami. Tam znajdują się takie ośrodki miejskie jak choćby Amsterdam, Rotterdam, Lejda czy Haga (z bezpośrednim dostępem do morza). Więc jadąc tam trzeba się przygotować na podróż przekraczającą 800 kilometrów. W dobrze wyposażonych busach czas nie będzie się zanadto dłużył, można go bowiem przeznaczyć na odpoczynek lub rozrywkę, jaką umożliwia np. sieć wi-fi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *