Kategorie
Przewozy międzynarodowe

Busy do Berlina z Wrocławia

Niemcy to kraj, który – jak się wydaje – jest przez Polaków odwiedzany najczęściej. Zdarza się, że rodacy odwiedzają je w celach turystycznych. Niemniej przeważają podróżni, którym przyświecają inne motywacje. Otóż wyruszają do pracy całorocznej lub sezonowej. Kierują się do różnych zakątków zachodniego sąsiada. Przy czym niewątpliwie najliczniej wybierają się do dużych miast oraz ich okolic. Nic zatem dziwnego, że często za destynację obierają Berlin – potężne i wciąż się rozwijające miasto. Pewna część wyjeżdżających szuka transportu z Wrocławia do Berlina. Niejednokrotnie decydują się na przejazd busem. Opcja podróży z Berlina do Wrocławia takim pojazdem ma wiele zalet. Jak ona przebiega?

Przewozy do Berlina z Wrocławia

Wybierający się z Wrocławia do Berlina często pytają przewoźników o możliwość udania się w podróż ze wskazanego punktu pod wybrany adres. Wiele uznanych firm przewozowych ma ją w swojej ofercie. Wiedzą bowiem, że dla klientów jest to znaczne udogodnienie, w końcu przez nie oszczędzają czas i bez potrzeby się nie stresują. Podróż jest dość długa. Wrocław od Berlina dzieli kilkaset kilometrów; w najprostszych wariantach, biegnących przez drogi szybkiego ruchu trasy liczą: 338-396 km. Można kierować się od razu na zachód w stronę Legnicy lub też najpierw pociągnąć na północ, mijając między innymi Zieloną Górę, aby skręcić w lewo i bieżyć prostą drogą do stolicy Niemiec. Podczas podróży istotny jest komfort. Zapewniają go rozmaite elementy wyposażenia busa, zaliczymy do nich choćby: klimatyzację, ergonomiczne fotele czy sieć wi-fi. 

Co ciekawe, Berlin i kilka landów współdziałają na kilku płaszczyznach (m.in. gospodarki, turystyki) z największymi miastami zachodniej Polski. Oczywiście zalicza się do nich Wrocław. Współpraca ta odbywa się pod auspicjami przedsięwzięcia Partnerstwo-Odra i ma luźny, nieformalny charakter.

Poza tym Berlin przyciąga mieszkańców Wrocławia i okolic z wielu powodów. Przeważnie chodzi o realizację celów ekonomicznych. Lecz nawet i wtedy pozostaje wiele czasu, by zwiedzić co ciekawsze zakątki Berlina. A tych nie brakuje – o czym wiedzą też turyści, którym nawet kilkudniowa wycieczka nie wystarcza do tego, żeby ujrzeć wszystkie ciekawe miejsca w Berlinie. Zarówno goście, jak i tymczasowi czy stali mieszkańcy stolicy Niemiec często udają się na szlak ciągnący się wzdłuż pozostałości po murze berlińskim. Nieopodal mogą też podziwiać Bramę Brandenburską. Jest jednym z bardziej charakterystycznych punktów Berlina, podobnie jak wieża telewizyjna czy dawne lotnisko Tempelhof. 

Ten port lotniczy zapisał się w historii za sprawą wielu spektakularnych wydarzeń. Pozostały po nim wspomnienia i płyta, po której przechadzają się w wolnym czasie berlińczycy oraz turyści. Przed laty zastąpiło je lotnisko Tegel. Jeszcze niedawno zdążali do niego nasi rodacy, by polecieć jeszcze dalej. Dziś zamiast niego funkcjonuje lotnisko Berlin Brandenburg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.