Kategorie
Przewozy międzynarodowe

Busy z Amsterdamu do Polski

Nasi rodacy rozsiani są po całym globie. Znaczna liczba przebywających na stałej bądź tymczasowej emigracji Polaków mieszka w Europie Zachodniej. Duża ich część pracuje na co dzień lub sezonowo w Holandii. Popularnym kierunkiem są duże miasta oraz ich okolice. Stąd też nic dziwnego, że wielu rodaków przebywa w Amsterdamie. Wśród nich niektórzy udają się tam, aby zwiedzać to bogate w atrakcje miasto. Kiedy już to zrobią – postanawiają powrócić do kraju. Podobnie jak pracownicy, którzy udają się na urlop. Zastanawiając się nad środkiem transportu, niejednokrotnie biorą pod uwagę przejazdy busami. Taka wyprawa jest pod wieloma względami dobrym rozwiązaniem.

Busy z Amsterdamu do Polski: opis

Kiedy chce się pokonać tak ambitną trasę, warto zgłosić się do doświadczonej firmy przewozowej. Dobrze też zapytać przewoźnika, czy świadczy usługę transportu osoby z adresu pod adres. To wygodne rozwiązanie, które jest w cenie szczególnie w przypadku dalszych wypraw. Pasażer opuszczając Amsterdam, podaje go jako przystanek startowy, a rodzinną miejscowość w Polsce – jako docelowy. Klient może więc czekać pod charakterystycznym obiektem amsterdamskim, koło miejsca zamieszkania lub pracy. Po wejściu na przestronny pokład nie musi się już więcej martwić o przebieg podróży. Resztą zajmuje się firma transportowa. Podróżny w tym czasie relaksuje się przy włączonej klimatyzacji i w międzyczasie korzysta z sieci wi-fi lub też przegląda magazyn czy czyta książkę. To ważne, by jazda była komfortowa, bo zwykle trwa nawet kilkanaście godzin. Najpierw należy przejechać wszerz Holandię i Niemcy, a dopiero potem dotrzeć do wybranego miasta, miasteczka czy wsi w Polsce.

Niektórzy klienci chcą zostać odebrani spod amsterdamskiego lotniska – Schiphol, na którego miejscu w dawniejszych czasach znajdowało się składowisko wysłużonych statków, stąd też wzięła się jego nazwa. Obiekt należy do największych portów lotniczych w Europie. Lecz nie jest jedyną atrakcją stolicy Niderlandów. Można śmiało stwierdzić, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Miłośnicy oryginalnych doznań wybiorą się do Muzeum Haszyszu Marihuany i Konopi bądź zwiedzą Muzeum Erotyki. Oczekujący innych wrażeń znajdą je w placówkach kulturalnych z dziełami Rembrandta bądź van Gogha – dwóch wybitnych holenderskich malarzy.

A kiedy będą już syci przeżyć, wyruszą w podróż busem z Amsterdamu do Polski z bagażem miłych wspomnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.