Kategorie
Przewozy międzynarodowe

Busy z Berlina do Polski

Jesteśmy narodem podróżników. Bez problemu spotkamy rodaków w przeróżnych miejscach na globie. Wielu z nich przebywa na stałe bądź tymczasowo w Europie Zachodniej. A najpopularniej odwiedzanym przez Polaków krajem są Niemcy. Wynika to choćby z bliskości, w końcu są naszym zachodnim sąsiadem, graniczą z trzema województwami: dolnośląskim, lubuskim i zachodniopomorskim. 

Stosunkowo blisko mamy do stolicy Niemiec Berlina. To nie tylko największe i najludniejsze miasto w tym kraju, ale również w Europie – ustępując jedynie kilku metropoliom.

Polacy pracują w nim bądź go odwiedzają w celach turystycznych. W końcu jednak przychodzi czas powrotu. Wtedy wielu z nich decyduje się na jazdę busem.

Busy z Berlina do Polski codziennie

Berlin od lat przyciąga ludzi z całego świata, mając im wiele do zaoferowania. Jest więc istnym konglomeratem kultur. Dzięki temu mało kto czuje się wyobcowany – przecież mijane osoby są przedstawicielami wielu nacji, nieraz bardzo dalekich i dla nas jawiących się jako egzotyczne. Znaczna część przyjeżdżających do Berlina, wybiera to miasto, by znaleźć w nim pracę. Możliwości jest dużo. Również nasi rodacy znajdują zatrudnienie w stolicy Niemiec w przemyśle czy sektorze usług. Wielu więc z nich zostaje tam na dłużej. Niemniej większość z nich regularnie odwiedza Rzeczypospolitą, by zobaczyć się z rodziną i przyjaciółmi. Mają kilka możliwości powrotu – a jedną z chętniej wybieranych stanowi podróż busem.

W stolicy Niemiec nie brakuje również turystów, co jest w pełni zrozumiałe, mając na względzie liczne atrakcje, jakie Berlin ma do zaoferowania przybyszom. Oczywiście nie brakuje w nim różnorodnych restauracji i kawiarni, które przyciągają poszukiwaczy doznań kulinarnych. Choć największą wartość przedstawiają sobą zabytki. Wśród nich na uwagę zasługuje choćby Brama Brandenburska wykonana w stylu neorenesansowym. Jako ciekawostkę można podać, że został wzniesiony także dzięki piaskowcowi z dolnośląskiego Lwówka Śląskiego (wówczas leżał on na terytorium Prus). Ozdobą bramy są liczne reliefy, część z nich przedstawia chwalebne czyny Heraklesa. Wieńczy ją rzeźba kwadrygi powożonej przez rzymską boginię zwycięstwa. 

Zwiedzanie Berlina przebiega szybko. Dopiero co się przybyło, a już trzeba wracać. Wtedy warto zgłosić się do zaufanej firmy przewozowej, która regularnie wysyła busy na drogi wiodące z Berlina do Polski (a także w odwrotnym kierunku). Zależnie od tego, dokąd podróżny chce dotrzeć, droga zajmuje od kilku do nawet 10 godzin. Najbliżej, oczywiście, z Berlina do zachodnich regionów w Polsce. Znacznie zaś dalej jest na Podlasie. Dokądkolwiek by się jechało, zwraca się uwagę na to, by wyprawa była komfortowa. O to też dbają przewoźnicy, oferujący klientom liczne udogodnienia. Należą do nich np. klimatyzacja, funkcjonalne siedzenia czy sieć wi-fi, pozwalająca pasażerom utrzymać kontakt ze światem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *