Kategorie
Przewozy międzynarodowe

Busy z Frankfurtu do Polski

Niemcy to jeden z tych zachodnioeuropejskich krajów, które licznie odwiedzają nasi rodacy. Przeważnie wyruszają tam, aby pracować. Wówczas najczęściej trafiają do tych większych miast. Największym jest niewątpliwie Berlin, ale w czołówce pod względem zajmowanej powierzchni i liczby ludności plasuje się również Frankfurt. Mamy na myśli ten leżący nad Menem, bo ma on jeszcze swojego imiennika położonego nad Odrą, który jest jednak zdecydowanie mniejszy.

W obydwu tych miastach przebywają Polacy. I regularnie wyjeżdżają z nich do Polski, by zobaczyć się z bliskimi. Wtedy też decydują się na odbycie podróży przy pomocy wygodnego busa.

Busy z Frankfurtu nad Menem do Polski

Większy z Frankfurtów położony jest na obydwu brzegach Menu. Za miastem rozpościerają się niewielkie, choć malowniczo ukształtowane góry Taunus, których najwyższy szczyt nie sięga nawet 900 m.n.p.m. Frankfurt nad Menem przynależy do Hesji i jest miastem na prawach powiatu. Znane jest w wielu kręgach jako centrum finansowe, w końcu to w nim znajdują się główne siedziby znanych banków. Poza tym dynamicznie funkcjonuje tu przemysł – między innymi sektor chemiczny. W nim też zatrudniają się Polacy – poza tym pracują także w usługach. Nasi rodacy znajdują się także wśród turystów – którzy nieustanną falą napływają do tego miasta w Hesji zarówno z innych stron Niemiec, jak i z zagranicy.

Turyści czy też pracownicy stali i sezonowi regularnie odwiedzają swe ojczyste strony. Wtedy też postanawiają nieraz udać się w powrotną drogę busem. Decydują się na to wtedy, kiedy chcą bezstresowo dotrzeć do domu.

Busy z Frankfurtu nad Odrą do Polski

Mniejszy Frankfurt leży nad Odrą, zdecydowanie bliżej ojczystych stron niż większy imiennik. Gdyby nie rzeka, graniczyłby ze Słubicami. Miasta te łączy most. Wspólnie stanowią transgraniczną aglomerację. Choćby ze względu na dogodne położenie Polacy i w tym mniejszym mieście pracują. Jeżeli w Polsce mieszkają na Dolnym Śląsku, wtedy nie mają daleko i mogą po pracy wracać do kraju. W innym wypadku zajeżdżają do Rzeczypospolitej rzadziej. Wtedy często korzystają z usług firm przewozowych. Wybierają te, które spełniają ich oczekiwania. Przychodzi to tym łatwiej, bo przewoźnicy, konkurując ze sobą, przygotowują dla klientów coraz dogodniejsze oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *