Kategorie
Przewozy międzynarodowe

Busy z Monachium do Polski

Nie jest żadną tajemnicą, że Polacy wciąż chętnie wyruszają za zachodnią granicę. Robiąc to, kierują się do różnych regionów tego kraju. Jednym z nich jest Bawaria, najludniejszy i najbogatszy kraj związkowy w Niemczech. W jego stolicy, Monachium, przebywa stale bądź tymczasowo znaczne grono naszych rodaków. Niezależnie od tego, jakie względy przemawiały za ich pobytem, nadchodzi czas, kiedy zastanawiają się, w jaki sposób powrócić do ojczyzny. Podpowiadamy, że jedną z możliwości jest przejażdżka busem.

Przewozy z Monachium do Polski

Wszystkich odwiedzających Monachium możemy śmiało podzielić na dwie grupy. Pierwszą stanowią ci, którzy wyjeżdżają z Polski do Niemiec, aby pracować bądź się kształcić. Druga zaś składa się z turystów. Dla szukających posadów nie brakuje w stolicy Bawarii miejsc, w których mogliby się zatrudnić. To przecież bardzo duże miasto, jedno z większych nie tylko w Niemczech, lecz także w całej Europie; poza tym wciąż dynamicznie się rozwija. Monachium znane jest jako prężny ośrodek gospodarczy. Polacy pracują w przemyśle (elektrotechnicznym. samochodowym, maszynowym czy też w browarnictwie), niektórzy sprawdzają się w rzemiośle artystycznym. Uczniowie czy studenci mogą się kształcić w różnych kierunkach. Miasto jest bowiem największym ośrodkiem naukowym w południowych Niemczech. Oblegane przez młodych ludzi są Uniwersytet Ludwika i Maksymiliana oraz Uniwersytet Techniczny. 

Inni przybysze mają inne cele – turystyczne. A Monachium znane jest jako skarbnica zabytkowych obiektów. Najwięcej ich znajdziemy na Placu Mariackim (Marienplatz), na przykład dwa ratusze – i stary, i nowy – kolumna maryjna czy na przykład fontanna rybna. Nieopodal mieści się też stacja przesiadkowa, z której wyruszy się w dalszą podróż metrem bądź niezawodnym S-Bahnem. Którymś z tych środków lokomocji podróżny uda się na przykład do Ogrodu Angielskiego, zielonego azylu, znajdującego się w samym sercu Monachium. 

Zatrudnieni w Monachium Polacy czy też turyści z naszego kraju zwiedzający to miasto prędzej czy później decydują się powrócić do kraju. Lot samolotem jest dość kłopotliwą, a na pewno kosztowną sprawą. Dlatego godna polecenia jest podróż busem. Tym bardziej, że można przebierać w ofertach, gdyż na rynku przewozowym działa obecnie wiele przedsiębiorstw. Czym się kierować przy wyborze konkretnej propozycji? Warto zrobić rozeznanie i przeczytać opinie klientów o poszczególnych firmach. Poza tym istotne, by sprawdzić, które z nich obsługują tereny, do których chce się dojechać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.