Kategorie
Przewozy międzynarodowe

Busy z Monachium do Wrocławia

Polacy wyjeżdżający do Niemiec przeważnie kierują się do większych miast zachodniego sąsiada. Z reguły łatwiej w nich znaleźć pracę, a poza tym wydają się wielu rodakom bardziej interesującymi miejscami do życia. Takim też miastem jest niewątpliwie Monachium, czyli stolica Bawarii, zatem najludniejszego i najmajętniejszego niemieckiego kraju związkowego. 

Po krótszym czy dłuższym okresie podróżni z Polski postanawiają wrócić w swoje rodzinne strony. Wówczas powracają do rozmaitych miejscowości. Pewna ich część wybiera się do Wrocławia. W jaki sposób pokonują drogę z Monachium do stolicy Dolnego Śląska? – Na przykład busem.

Przewozy z Monachium do Niemiec

Nic dziwnego, że stolica Bawarii przyciąga przybyszów z wielu różnych stron. W końcu jest głównym ośrodkiem przemysłowym i naukowym nie tylko w regionie, ale także w południowych Niemczech. Poszukujący posady trafiają do rozmaitych sektorów. Prężnie funkcjonuje przemysł elektrotechniczny, maszynowy, włókienniczy czy też produkcja samochodów. Co zdolniejsi manualnie trudnią się rzemiosłem artystycznym. Niemało perspektyw odnajdują też studenci, którzy kontynuują naukę na którejś z renomowanych uczelni, na przykład Uniwersytecie Ludwika i Maksymiliana lub Uniwersytecie Technicznym.

Kiedy przybyli nie pracują lub mają dzień wolny od nauki, wówczas przechadzają się zadbanymi uliczkami Monachium. Dotrą nimi w różne ciekawe miejsca – na przykład na Plac Mariacki (Marienplatz), na którym mieszczą się aż dwa ratusze. Stąd zaś śmiało można wsiąść do metra lub S-Bahna i wybrać się na dalsze zwiedzanie, choćby do Ogrodu Angielskiego, którego ozdobę stanowi chińska wieża.

Czas pobytu w Monachium w końcu dobiega końca, przynajmniej na jakiś czas. Wtedy nasi rodacy coraz chętniej decydują się na przejazd busem. Wielu przewoźników oferuje swe usługi. Dlatego też nie jest tak trudno skorzystać z najbardziej dogodnej oferty. Czym się kierować przy wyborze firmy przewozowej? W dużej mierze zależy to od osobistych preferencji pasażera. Ale na pewno warto zwrócić uwagę, czy na pokładzie busa znajdują się wygodne siedziska, sieć wi-fi (przecież nikt nie chce się nudzić podczas wielogodzinnych podróży!) oraz, zwłaszcza w letnie dni, klimatyzacja.

Pasażer, gdy dotrze do Wrocławia, nie powinien czuć się rozczarowany. W końcu stolica Dolnośląskiego pod wieloma względami nie ustępuje Monachium, a w niektórych aspektach przewyższa to bawarskie miasto. Park Szczytnicki na przykład prezentuje się okazalej niż wspomniany tu już Ogród Angielski. A ci, których zachwycił Marienplatz mogą podziwiać we Wrocławiu zabytki mieszczące się na Ostrowie Tumskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.